O projektu

Právě vzniká unikátní projekt Nové byty Plumlovská

Představujeme Vám komorní rezidenční projekt, vznikající v příjemné upravené lokalitě města Prostějov. Tradiční domková čtvrť je obohacena o území zeleně Kolářových sadů, které se rozprostírají nedaleko. Netradiční moderní architektura domu nabízí možnost moderního bydlení. Dva domy, jeden se 4.NP a druhý nízkopodlažní se 2.NP tvoří uzavřený vnitroblok a jsou charakterizovány prostornými balkony, lodžiemi a terasami. Projekt disponuje byty o dispozici 1+kk, 2+kk, 3+kk.

K dispozici nechybí nabídka možnosti garáží nebo parkovacího stání.

Vnitřní uzavřený areál nabízí majitelům bytů soukromí a místo pro vybudování odpočinkové venkovní zóny.

Slovo architekta

„Navrhovat tento dům pro nás bylo potěšení: nejedná se totiž „pouze" o klasickou bytovku, je to soudobý, ale přitom i tradiční městský dům součástí řadové zástavby, tedy i dům s rozličným využitím, což je podle nás pro život na této adrese velmi důležité. Další věcí, která nás při práci na návrhu těšila byla skutečnost, že se jedná o dostavbu proluky, která už roky tuto část města, tuto část jedné z hlavních ulic města dotvoří a znovu uživí a přispěje tak celkovému ucelenému dojmu této ulice.

Pracujeme ve městě Prostějov dlouhodobě, v blízkém sousedství jsme připravovali nejeden projekt a všechny tyto místa a celkově město tedy dobře známe.

Kouzlo této části města spočívá v blízké docházkové vzdálenosti do centra města, pár minut od hlavního městského parku Kolářových sadů a přítomnost služeb a obchodů na ulici bytového domu ul. Plumlovské.
Na to vše jsme se domem snažili reagovat: počet pater a tvarování a hloubka pozemku do dvorní části: tento ohled na okolí ale zároveň umožnil formovat dům tak, aby nabízel venkovní terasy a balkóny a plochu za domem s dostatečnou plochou pro nejrůznější aktivity obyvatel pro určitou část bytů, přitom ale v dané pozici města s potřebným soukromím. Celková koncepce domu v maximální míře využívá výhledy do zeleného vnitrobloku.

Tvar pozemku dodal stavbě ale ještě jeden důležitý prvek, kterým je možné využití hloubky zastavění. S využitím celkového půdorysného tvaru je část pozemku určeno pro parkovací stání, tak aby nerušilo soukromí, ale zároveň mohou obyvatelé pohodlně využít kapacity pro pohodlné parkování jak v rámci objektu tak i částečně před – vše na vlastním pozemku bez přístupu dalších osob.

Hledáte-li moderní bydlení se vším co k tomu patří, jste na správné adrese.“

Ing. arch. Martin Fröml, Ing. arch. Ivo Lorenčík

Výstavba již probíhá

  • příjemnou procházkou ani ne 7 minut do kolářových sadů pro sport a relaxaci, kde se nachází hvězdárna prostějov, dětské hřiště, workout hřiště v parku, sportoviště, venkovní stroje
  • jen 5 minut pěšky k dispozici škola, školka
  • necelých 300 metrů nákupní zóna
  • necelých 15 minut aquapark
  • 11 minut procházkou do centra města
  • 7 minut jízdy autem k přehradě Plumlov

Žádaná lokalita

07 min
Pěšky do Kolářových sadů pro sport a relaxaci
05 min
Pěšky do školky a školy
300 m
Nákupní zóna
15 min
Aquapark
11 min
Procházkou do centra
07 min
Jízdy autem k přehradě Plumlov

Energetická náročnost

PENB